Magunkról

Az „Egyszervolt” – a Magyar Gyermekkultúráért Közhasznú Alapítvány 2002-ben alakult.

Az Alapítvány célja
  - a magyar gyermekkultúra ápolása

- kulturális értékekben is gazdag tudásanyag közvetítése óvodásoknak és a kisiskolásoknak

Az Alapítvány tevékenysége
Az Alapítvány támogatásával működik a www.okosdoboz.hu oldal, Magyarország leglátogatottabb oktatási portálja.

Az Alapítvány által támogatott egyszervolt.hu oldal három-négy éves kortól önállóan használható, az alapműveltséghez tartozó ismereteket, értékeket közvetít, szorosan kapcsolható a kerettantervek általános fejlesztési követelményeihez, segíti az informatikai eszközök felhasználói kultúrájának fejlesztését, a szabadidős foglalkozások színesítését, a gondolkodás fejlesztését, az új ismeretek birtoklásának és a megszerzett tudás változatos alkalmazásának lehetőségét, és mindezek mellett kiváló és tartalmas szórakozást nyújt.

Az iskolai, óvodai felhasználhatóság céljából készült el az Egyszervolt Suli tematikus keresőrendszer, mely az egyszervolt.hu oldalon található mintegy kétezer oktatási – kulturális tartalom pedagógiai szemléletű gyűjtőoldala.

A gyerekeknek szóló internetes oldalak fejlesztése.

Szabadtéri rendezvények szervezése, ahol a gyerekek személyesen is találkozhatnak kedvenc előadóikkal.

Az Alapítvány az egyik kezdeményezője volt a gyermekbarát internet mozgalomnak, és - másokkal együtt - létrehozta és működteti a gyermektartalmakat hordozó oldalak minősítési rendszerét. A bigyoo.hu honlap minősítés után regisztrálja azokat az oldalakat, amelyek nem hordoznak veszélyeket a gyerekek számára.

Az Alapítvány a sok-sok játékon túl, feladatvállalásra is buzdítja a gyerekeket.
Évente több pályázatot írunk ki, melyre várjuk a gyerekek rajzait, írásait, verseit, filmjeit.